02 Prosinec 2014

Lancia a OffiCine zvolily vítěze soutěže Ypsilon My Stories

 

Lancia opět podporuje mladé talenty. Včera byli v Miláně oceněni dva vynikající filmoví tvůrci, kteří se zúčastnili filmařské soutěže, jež značka Lancia uspořádala ve spolupráci s filmovou školou a experimentální laboratoří OffiCine založenou v Miláně společností Anteo spazioCinema a Evropským institutem designu.

Vítězné snímky byly vybrány z celkem desítky soutěžních krátkých filmů, ve kterých hraje hlavní roli Lancia Ypsilon, módní městský vůz, který nabízí široké možnosti personalizace, důmyslná zařízení a osobitý styl. Po slavnostním předání cen proběhlo neformální setkání světa automobilů a filmu.

Včera proběhlo v Miláně slavnostní vyhlášení výsledků filmového projektu Ypsilon My Stories. Tento projekt je výsledkem spolupráce mezi značkou Lancia a organizací OffiCine, filmovou školou a experimentální laboratoří založenou v Miláně společností Anteo spazioCinema a Evropským institutem designu.

Událost se konala v okouzlujících prostorách bývalé prestižní slévárny bronzu Fonderia Napoleonica Eugenia, která je dnes využívána umělci k pořádání výstav a různých kulturních událostí.

Vítězi projektu Ypsilon My Stories se stali Španěl Daniel Pedrosa se svým filmem Microtheatre a Ital Jacopo Di Girolamo se svým dílem nazvaným An Expat in Bruxelles. První byl oceněn bezplatným zapůjčením Lancie Ypsilon na dobu třech měsíců, druhý pak záštitou značky. Dílo španělského filmaře bylo vybráno porotou tvořenou režisérem Silviem Soldinim, jenž letos získal cenu Stříbrná stužka za nejlepší dokument (Silver Ribbon) za snímek Per altri occhi (for other eyes), a kameramanem Lucou Bigazzim, který získal ceny David di Donatello a Silver Ribbon a spolupracoval s oskarovými režiséry Paolem Sorrentinem, Mariem Martonym, Giannim Ameliem a Silviem Soldinim. Snímek s názvem An Expat in Bruxelles od Jacopa Di Girolamo byl zvolen veřejností, která mohla hlasovat on-line na internetových stránkách http://www.ypsilonmystories.com/, a to od 17. září do 16. října.

Slavnostní předání cen i následné neformální setkání moderovali Giovanni Ottonello, umělecký ředitel Evropského institutu designu (IED), Antonella Bruno, ředitelka značky Lancia pro region EMEA, Cristina Marchetti z oddělení Workshop Management, režisér Silvio Soldini, hlavní kameraman Luca Bigazzi a režisér Paolo Borraccetti.

Projektem Ypsilon My Stories značka Lancia znovu potvrzuje svůj zájem o svět umění a designu, tedy o prostředí, ve kterém se cítí uvolněně. O tom ve velké míře vypovídají také internetové stránky LanciaTrendVisions.com, které od roku 2010 poskytují přehled o nově vznikajících tvůrčích talentech, přinášejí denně novinky z oblasti nových děl mladých talentů a rovněž poskytují prostor pro rozhovory a komentáře obsahující jak uznávané, tak i nové kreativní myšlenky.

Internetový časopis Lancia TrendVisions vybral práci mladého designera Rita Valentiho s názvem Il Giardino delle Rose (Zahrada růží), vystavenou na 21. ročníku mezinárodní výstavy současného umění Artissima, na kterém se poprvé v historii podílela jako partner značka Lancia. Hvězdou tohoto díla je jedinečný model Ypsilon ELLE, který byl představen teprve před několika málo týdny.

Pro projekt Ypsilon My Stories si Lancia a filmová škola OffiCine vybraly deset vynikajících filmových tvůrců z různých evropských zemí. Požadovány byly praxe v oboru, zvídavost a schopnost vyjádřit současný svět a model Ypsilon osobitým způsobem.

Po individuálních pohovorech a intenzivních workshopech byli vybraní režiséři požádáni o vytvoření kreativní interpretace jedinečného spojení modelu Ypsilon s městem. Výsledkem je deset velmi rozmanitých krátkých filmů, deset příběhů objevujících neznámé tváře evropských měst a příběhy lidí, kteří je přivádějí k životu. Hlavními protagonisty těchto filmů jsou vozy Ypsilon i se svými jedinečnými charakteristikami: obrovskými možnostmi personalizace a důmyslnými zařízeními, jakým je například Magic Parking.

Deset snímků bylo k vidění na internetových stránkách, kde pro ně mohli hlasovat všichni zaregistrovaní uživatelé, a to od 17. září do 16. října. Na konci této iniciativy se mohl každý hlasující stát součástí slosování o zájezd pro dvě osoby do jednoho z nejnádhernějších měst zachycených v krátkých filmech, tedy Vídně, Berlína, Lisabonu, Paříže, Marseille, Bruselu, Londýna, Milána, Říma či Madridu. Navíc po celou dobu trvání soutěže udělovala Lancia jednou denně poukaz Amazon v hodnotě 100 eur, který bylo možné vyhrát každodenním hlasováním.

Organizace OffiCine Workshop, která se může pochlubit kromě vědeckého výboru i takovými jmény, jako Paolo Sorrentino a Pierfrancesco Favino, Silvio Soldini, Piera Detassis a Paolo Mereghetti, nabízí multidisciplínové výukové programy v kinematografii a tvořivosti a organizuje kulturní iniciativy, jež přinášejí široký a pestrý pohled do světa filmu.

Prostory Fonderia Napoleonica Eugenia vybrané pro slavnostní předávání cen jsou zcela mimořádné. Jejich historie se úzce váže k sousedství Isola a kostelu Santa Maria alla Fontana. S příchodem Napoleona padlo rozhodnutí, že část budov bude použita na vybudování slévárny bronzu svěřené bratrům Manfredinům, kteří byli odborníky na slévárenství a zlatnictví a pro tu příležitost byli povoláni z Paříže.

Výsledkem umělecké činnosti slévárny Fonderia jsou umělecké sochy Alessandra Manzoniho a Luciana Manara, které jsou umístěny na Piazza San Fedele a ve veřejných zahradách v Miláně. V roce 1896 dokončila slévárna odlitek, který nezapře letité technické znalosti - dílo sochaře Ercola Rosy, sochu jezdce na koni pro pomník Vittoria Emanuela II na Piazza Duomo v Miláně. V následujících desetiletích zde vznikla nesčetná umělecká díla pro Itálii i zahraničí. Bohatý příběh slévárny však skončil v roce 1975 jejím zavřením. Nyní se slévárna proměnila na umělecko-kulturní prostor a hostí významné výstavy a kulturní akce.

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Související obrázky


Priložené soubory