09 Říjen 2014

Nová Lancia Ypsilon ELLE: parfaite pour ELLE

 

  • Italské Milano dnes hostí setkání „The beauty of being a woman", které objevuje svět žen. Akce se zúčastnili také Antonella Bruno, ředitelka značky Lancia pro region EMEA, Danda Santini a Eugenio Gallavotti, šéfredaktorka a zástupce šéfredaktorky magazínu ELLE, jako i renomovaný psychiatr a psychoterapeut Raffaele Morelli, redaktor magazínu Riza Psicosomatica.
  • Hvězdou akce byla exkluzivní Lancia Ypsilon ELLE, vozidlo nabité půvabem a elegancí a stvořené pro náročné a noblesní ženy, které do velké míry patří mezi čtenářky magazínu ELLE.
  • Nová Lancia Ypsilon ELLE je perfektním výrazem elegance Lancie a důkazem neustálého hledání nových, moderních a inovativních řešení. Nová speciální série nabízí barvy, materiály a zpracování inspirované světem módy.
  • Na akci se představí také exkluzivní kolekce módních doplňků z Alcantary vytvořená dvěma mladými designéry z Polytechnické univerzity v Miláně. Tyto skutečné skvosty jsou určené všem, kteří se rozhodnou pro speciální sérii Ypsilon ELLE. K dostání budou u prodejců značky Lancia.
  • Ve spojení s uvedením na trh Lancia odstartuje zábavnou reklamní kampaň, která dokonale vystihuje slogan nové Ypsilon ELLE. Parfaite pour ELLE (Dokonalá pro ni). Reklamní kampaň byla vytvořená agenturou Armando Testa. Na sociálních sítích značky proběhne digitální kampaň ve zcela ženském duchu vytvořená agenturou Bitmama, která bude zahrnovat i nové aplikace.
  • Od 11. do 12. října proběhnou u dealerů značky Lancia v Itálii dny otevřených dveří, které budou věnované především novému modelu Lancia Ypsilon ELLE.

 

Milano dnes hostilo setkání s novináři nazvané The beauty of being a woman, které odhaluje ženský svět ve snaze objevit jeho tajemství a kouzlo pro bližší pochopení žen na celém světě a studující skutečně ženský smysl pro detail.

 

Setkání The beauty of being a woman se konalo ve fotoateliérech P12 na via Pietrasanta 12 v Miláně v impozantním podkrovním prostoru o rozloze 600 m² - včetně mezaninu o ploše 150 m² - s nápadným zvlněným designem. Prostor zaplavený množstvím světla díky velkým oknům je ideálním místem pro premiéru nové Lancie Ypsilon ELLE, perfektního výrazu elegance značky Lancia a důkazu neustálého hledání inovativních a moderních řešení.

 

Tato událost nabídla nekonvenční pohled na svět automobilů a zaměřila se na výrazně ženskou DNA modelu Ypsilon ELLE, speciální série, která vznikla ve spolupráci s magazínem ELLE. Tento magazín se zaměřuje na ženy, které chtějí být moderní a zajímají se o nové trendy v módě a zdravý životní styl.   

 

Setkání se účastnili Antonella Bruno, ředitelka značky Lancia pro region EMEA, Danda Santini a Eugenio Gallavotti, šéfredaktorka a zástupce šéfredaktorky magazínu ELLE, a také renomovaný psychiatr a psychoterapeut Raffaele Morelli, dlouholetý redaktor magazínu Riza Psicosomatica, autor mnoha publikací a odborný host četných televizních pořadů na dané téma.

Neformální rozhovor mezi Dandou Santini a Antonellou Bruno vynesl na světlo všechny vlastnosti, které má nový model společné s ženami a které budou tvořit společnou nit spojující online a offline komunikaci nového modelu.

 

V návaznosti na úspěch první generace z roku 2010 přichází nová Ypsilon ELLE, která nabízí exkluzivní odstíny karoserie a materiály a doplňky, jež perfektně odrážejí módní DNA řady Ypsilon. Ypsilon ELLE představuje vrcholný model řady, skutečné měřítko moderního stylu. Příkladem může být představení třech nových odstínů karoserie vytvořených pro zvýraznění noblesních linií a nezaměnitelné osobitosti modelu Ypsilon: růžová Glam Powder Pink - jemný, duhově růžový odstín vytvořený stylistickým centrem Lancie výhradně pro tento model -, bílá Glacé White a dvoutónové provedení, kde odstín Glam Powder Pink umocňuje elegantní kontrast s černou střechou Vulcano.

 

Samozřejmě, že každá žena ví, že elegance je především otázkou detailů. Tmavě chromované doplňky zdobí masku chladiče, okolí mlhových světel a kliky dveří. Kryty zrcátek jsou vyvedeny v barvě karoserie, kola pak mohou být 15palcová s diamantovým vzhledem nebo 16palcová s diamantovým vzhledem a odstínem Powder Pink. Sloupky jsou ozdobeny logem ELLE v tmavě chromovaném provedení a vzorem Pied De Poule, který vozu dodává klasickou eleganci.  

 

Vytříbenost a pocit pohody, tak by se dala ve zkratce shrnout filozofie designérů Lancie, kterou sledovali při tvorbě interiéru modelu Ypsilon ELLE, interiéru, jež dokonale vyjadřuje povahu ženy. Interiér je charakteristický kvalitními doplňky, zpracováním detailů a materiály, které jsou pro tento model specifické a jsou příjemné na dotek i na pohled. Boky sedadel, přístrojový panel a obložení dveří jsou čalouněné kůží Powder Pink s perleťovým zrnem, které zvyšuje přírodní krásu materiálu. Volant a řadicí páka jsou vyvedené v černé kůží s prošíváním v odstínu Powder Pink, které dokonale ladí s ostatním čalouněním vozu.

 

Zvláštní zmínku zaslouží nová sedadla. Sedadla a opěradla jsou vyhotovena z luxusní Alcantary v kombinaci s kůží Powder Pink a logem ELLE na opěrkách hlavy. Alcantara se tak vrací zpět do řady Ypsilon. Tento materiál, který již léta velkou měrou přispívá k nezaměnitelné eleganci interiérů značky, použila Lancia poprvé u vlajkové lodi Thema v roce 1984. Posléze byl využíván i u všech čtyř generací modelu Ypsilon.  

 

Pro zákazníky, kteří se budou chtít blíže seznámit s tímto vysoce exkluzivním modelem, Lancia naplánovala dny otevřených dveří u všech dealerů značky v Itálii, a to od 11. do 12. října. Současně bude spuštěna reklamní kampaň v tisku, televizi a na internetu, která bude charakteristická chytrým vyjádřením sloganu „Je krásné být ženou".

 

Je krásné být ženou a ženou Ypsilon

Automobilový trh přestal být doménou mužů již před nějakou dobou a ženy dnes hrají v rozhodovacím procesu při nákupu vozidla klíčovou roli. V tomto ohledu byla Lancia vždy průkopníkem a jako jedna z prvních navázala dialog s ženskou populací. Ostatně stačí si vzpomenout na první model Y10 z osmdesátých let a na následující generace řady Ypsilon.

 

Již od svého uvedení na trh je model Ypsilon založen na silné vazbě se světem žen a každý produkt této řady byl výsledkem velmi intenzivního dialogu mezi Lancií a ženami. Koneckonců ještě více u žen než u mužů představuje vůz prostředek vyjádření jejich osobnosti, podobně jako šaty, které si zvolí, protože chtějí být krásné, elegantní a cítit se v pohodě v jakékoliv situaci. A stejně jako šaty i auto má držet krok s dobou, což znamená, že musí být moderní a svěží.

 

A to je prostor, kdy do hry přichází speciální série, nedílná součást historie Lancie a zejména modelu Ypsilon. Speciální série Lancie nejsou nikdy pouze stylistickým cvičením, ale způsobem zvýraznění osobitosti jednotlivých modelů, produkty hledajícími nové cíle a poskytujícími zákazníkům větší možnosti volby. Není náhodou, že Lancia vyvinula speciální série již u předchozích generací řady a jejich uvádění na trhy doprovázely specifické reklamní kampaně a marketingové akce. Speciální série hrají stále důležitější roli, a to i ve smyslu prodejů a produktového mixu.

 

Navíc pro ženu je automobil také jakýmsi domovem na kolech, a tak musí být pochopitelně elegantní, ale také pohodlný a funkční. Pokud tyto potřeby zapojíme do výzkumu trhu, vyjde najevo, že prvořadým hlediskem ženy při výběru vozidla je dnes jeho styl, což je číslo jedna v motivaci nákupu pro 40 % žen. Stejné ženy jsou však velmi pozorné i vůči kvalitě, inteligentnímu využití prostoru a ohleduplnosti k životnímu prostředí. Takže postoj žen k automobilům je velmi komplexní, srozumitelný, inteligentní, elegantní a stimulující pro současné automobilky.

 

Stimulující proto, že motivuje značky podívat se za hranice běžného automobilového světa. Závazek Lancie k tomuto celosvětovému přístupu je zřejmý na jeho účasti na milánské módní akci i na podpoře dalších iniciativ týkajících se módy a komunikace. Stručně řečeno Lancia zkoumá území, která jsou současnému automobilovému světu vzdálená, a neustále hledá novou inspiraci a podněty, které by pomohly naplnit požadavky náročných žen se silnou osobností: žen Ypsilon.

 

Svět Lancie Ypsilon je převážně ženský. Není náhodou, že v roce 2013 byl model Ypsilon v Itálii nejoblíbenějším vozem žen v daném segmentu, a to již druhý rok po sobě. A v roce 2014 je tento trend ještě markantnější, model Ypsilon je nejoblíbenějším vozem žen v celém segmentu B.

 

Lancia Ypsilon se stala oblíbeným vozidlem žen, protože byla navržena tak, aby vyhovovala jejich potřebám, a to nejen, co se týče mobility. Ženy mají příležitost vyjádřit svou vlastní osobnost, a to stejným způsobem jako při výběru oblečení. Zatímco nákup vozidla z pohledu ženy je ze 40 procent otázkou stylu, u modelu Ypsilon toto procento vzrůstá na 60. Vyšší procenta jsou i u další motivace žen k nákupu nového vozu: vozidlo je vždy trendy (70 %, u Ypsilon 81 %), svěží (39 %, u Ypsilon 65 %), elegantní (42 %, u Ypsilon 79 %) a důmyslné (14 %, u Ypsilon 32 %).

 

Takže „žena Ypsilon" má výraznou osobnost a její nákupní chování odhaluje, že ve srovnání s průměrem segmentu B se pro Ypsilon rozhodne nezávisle a nemá tendenci žádat o radu ostatní. Navíc módní městský vůz Lancia si vybere, protože jí poskytuje přesně to, co hledá. Styl, který je dobře definovaný, osobitost a nezaměnitelnost, avšak nikdy ne přehnaně. Vše umocňuje funkčnost a kompaktní rozměry vozu, který je dokonale přizpůsoben životu ve městě, nabízí praktické pětidveřové uspořádání a je šetrný k životnímu prostředí. O tom svědčí i vizitka vozu s velmi nízkými emisemi, zejména ve verzi EcoChic s pohonem na zemní plyn nebo LPG, které dnes tvoří přibližně polovinu všech prodejů řady Ypsilon.

 

Ypsilon je pro ni ideální: příbuznost mezi dvěma značkami pro ženy

S novou verzí ELLE získala Lancia Ypsilon o úroveň lepší kvalitu, vstoupila do vyšší kategorie a představuje skutečnou podstatu elegance Lancie s moderním nádechem.  

 

Pro potěšení dynamičtěji a sportovněji založených žen připravila Lancia model Ypsilon S MOMODESIGN. Pro mladší ženy pak verzi Ypsilon Elefantino a pro všechny ty, které jsou pozorné k životnímu prostředí, avšak odmítají kompromis ve smyslu stylu a elegance, model Ypsilon EcoChic.

 

Ypsilon ELLE je výsledkem spolupráce mezi Lancií a magazínem ELLE trvající čtyři roky. Tato spolupráce spojila mnoho přirozených a jasných společných vlastností mezi módním městským vozidlem a magazínem ELLE. Lancia Ypsilon je mezi italskými ženami velmi oblíbená, stejně jako magazín ELLE, nejčtenější časopis zaměřený na ženskou populaci v Itálii. Ypsilon i ELLE milují ženy, které se zajímají o módu a krásu a chtějí být šťastné s vědomím, že vypadají dobře. Navíc vědí, jak dosáhnout elegance a stylovosti.  

 

Lancia Ypsilon ELLE signalizuje spojenectví mezi dvěma značkami, jejichž hodnoty a cílová skupina zákazníků z nich činí spřízněné duše. To je důvod, proč je model Ypsilon „parfaite pour ELLE", tedy dokonalý pro ni, jak to říká slogan reklamní kampaně, která doprovází uvedení nového modelu na trh. Historický slogan magazínu „cherchez la femme" (hledáme ženy) je rovněž velmi trefný, protože se dokonale hodí i k Lancii Ypsilon. Představuje velmi chytrý způsob, jak zdůraznit důležitost žen coby hybné síly společnosti a tahounů změn. Není náhodou, že Ypislon je vozidlem pro ženy, navrženým a vytvořeným přímo pro ně. Ostatně z pracovníků podílejících se ve stylistickém centru Lancie na vývoji verze Ypsilon ELLE byly z 85 procent ženy.

 

To však neznamená, že by model Ypsilon nebyl vhodný i pro muže, 30 % procent zákazníků řady Ypsilon tvoří muži. Toto číslo potvrzuje, že elegance a styl jsou již otázkou rovnosti obou pohlaví. Stručně řečeno Lancia je zaměřená na muže i ženy, kteří chtějí být v městském provozu šik a vyjádřit svůj metropolitní životní styl ve smyslu jeho otevřenosti, bezstarostnosti a dynamiky, stejně jako elegance, která vyniká přirozeným způsobem bez zbytečných okázalostí. Muž, který čte magazín pro ženy, jej ve skutečnosti vnímá jako nástroj, který mu dává větší možnosti nahlédnout do světa žen.

 

Nová Lancia Ypsilon ELLE

Nová Lancia Ypsilon ELLE je perfektním vyjádřením elegance značky Lancia. Svou inspiraci čerpala ve světě módy. Samozřejmě zůstává stále věrná svému poslání coby módního městského vozu, který se neustále vyvíjí. Tato verze vychází ze spolupráce s magazínem ELLE, která trvá již od roku 2010 a vedla k vytvoření první verze speciální série Ypsilon ELLE, jež byla evropskými zákazníky vysoce ceněna.

 

V návaznosti na tento úspěch představuje nyní Lancia novou Ypsilon ELLE, která při hledání nových městských trendů zkoumá nové hranice módy a stylu. To demonstruje například i nový perleťový odstín Glam Powder Pink a speciální leštěné chromované doplňky, jako i exkluzivní kombinace kůže a alcantary, zkrátka klasická elegance v duchu Lancie. Mimochodem Alcantara® byla použita u všech čtyř generací řady Ypsilon. 

 

Nová speciální série je oděna do jedné ze třech fantastických barev: perleťového růžového laku Glam Powder Pink, bílého laku Glacé White nebo elegantního dvoutónového laku Glam Powder Pink / Vulcano Black. Stejný odstín Glam Powder Pink zdobí i 16palcová litá kola (na přání u verzí Glam Powder Pink a Glam Powder Pink / Vulcano Black). V leštěném chromu jsou pak vyvedeny logo ELLE na předních blatnících a další prvky karoserie, jako maska chladiče, kliky dveří, logo Ypsilon na zadních výklopných dveřích nebo okolí mlhových světel. Vzhled doplňují kryty vnějších zpětných zrcátek v barvě karoserie (leskle černé nebo v dvoutónovém provedení) a důmyslná grafika Pied De Poule na vnější straně sloupků karoserie.

 

Silná osobitost je patrná také uvnitř vozu. Zmínku zaslouží specifické čalounění sedadel se středovou částí sedáků a opěradel v černé alcantaře s vygravírovaným logem ELLE a koženými bočními částmi v odstínu Powder Pink s černým prošíváním. Odstín Powder Pink nalezneme rovněž na obložení dveří, přístrojovém panelu a lemech koberečků. Tuto úžasnou kombinaci barev doplňuje černé kožené čalounění volantu a hlavice řadicí páky s prošíváním v odstínu Powder Pink. Mezi další exkluzivní detaily patří přední hlavové opěrky z alcantary s vygravírovaným logem ELLE a kryt klíčů v barvě Glam Powder Pink s logem ELLE.

 

Navíc Lancia, Alcantara a Polytechnická univerzita v Miláně společně vytvořily exkluzivní kolekci doplňků Alcantara věnovanou modelu Ypsilon ELLE. Tyto doplňky jsou dílem dvou mladých designérů - Valentina Bruzziho a Alana della Noce - vyučujících módní design. Jedná se o skutečné designérské skvosty, které využívají univerzálnost luxusního materiálu Alcantara a jsou určené všem, kteří se rozhodnou pro speciální edici Lancie. Tyto doplňky navíc představují způsob, jak posílit vazby mezi modelem Ypsilon a jeho cílovou skupinou v přirozených souvislostech, ve světě stylu a krásy.  

 

Lancia opět dokazuje, že nepřetržitě hledá nové trendy jak ve světě designu, tak i komunikace. Příkladem může být LanciaTrendVision.com, mezinárodní internetový magazín Lancie, který již čtyři roky podporuje experimentální práci mnoha umělců. Je to jakási laboratoř zaměřená na objevy nových trendů v módě, designu, životním stylu, fotografii, umění a architektuře.

 

Je zřejmé, že tým stylistů z designového centra značky Lancia věnoval špičkovým a moderním materiálům jako i barevným kombinacím modelu Ypsilon ELLE mimořádnou pozornost. Nakonec barva nikdy nebyla u Ypsilon pouze otázkou estetiky. Naopak je nedílnou součástí produktové filozofie založené na eleganci, půvabu, osobitosti, hravosti, tvořivosti a stylu a širokých možnostech personalizace.

 

Model Ypsilon ELLE je k dispozici s motory 1.2 Fire EVO II 69 k, 1.2 Fire EVO II LPG 69 k, 0.9 TwinAir 85 k v kombinaci s manuální nebo automatizovanou převodovkou, dále vznětovým přeplňovaným motorem 1.3 MultiJet II 95 k a nakonec 0.9 Turbo TwinAir 80 spalujícím zemní plyn. Standardní výbava zahrnuje automatickou klimatizaci, elektricky ovládaná vnější zpětná zrcátka, elektronickou kontrolu stability ESP, rádio s CD/MP3 přehrávačem, systém Blue&Me s ovladači na volantu a kůží čalouněný volant a hlavici řadicí páky.

 

Lancia také vyvinula specifické vůně, které byly navržené s ohledem na nálady klientů. Trojice vůní je věnovaná třem verzím modelu Ypsilon ELLE: Glacé White (vůně Terre de Soleil) s kořeněným základem, Glam&Vulcano Black (vůně Dandy) s citrusovým základem a Glam Powder Pink (vůně Petit Amour) s květinovým základem.

 

Zábavná a žertovní reklamní kampaň: „Nová Ypsilon ELLE. Parfaite pour ELLE."

Lancia Ypsilon ELLE bude prezentována prostřednictvím reklamní kampaně ve všech médiích poněkud specifickým jazykem, jehož hlavním prvkem je humor. Ano, protože i když jsou ženy Ypsilon elegantní, rozmanité a dynamické, nikdy se neberou příliš vážně. To je okamžitě zřejmé i z reklamy, kterou vytvořila agentura Armando Testa. Zobrazuje netradiční pit-stop, ve kterém se na bizarním make-upu podílí exotický tým mechaniků oblečených ve svůdných večerních oblecích a prokazujících zvláštní pozornost jak modelu Ypsilon ELLE, tak jeho okouzlující řidičce.  

 

Mechanici dávají vozu kompletně nový make-up, lakují ho do nového odstínu Glam Powder Pink, dekorují středový sloupek potiskem Pied De Poule a vyměňují 16palcová litá kola s diamantovým vzorem. Ve stejnou dobu řidička prochází podobnou kosmetickou úpravou vlasů a make-upu. Nyní jsou obě hvězdy připravené vyrazit do města.

 

Toto rýpnutí si veselým způsobem do stereotypů, které mají muži i ženy, se odehrává za známé písně Tous les mêmes od Stromae, která je přesně o nedorozumění mezi muži a ženami. Klip byl natočen v Los Angeles Lucem Maronim, režisérem mnoha reklam značky Lancia z poslední doby, a končí sloganem „Nová Ypsilon ELLE. Parfaite pour ELLE (Dokonalá pro ni)".

 

Stejný kreativní koncept tvoří základ specifického jazyka Lancie i v tisku a outdoorových reklamách, a to zejména v časopisech oblíbených ženami. Protože ženy jsou první, kdo se chce dozvědět o nových trendech v módě a životním stylu.

Pro posílení uvedení Lancie Ypsilon ELLE na trh proběhne rovněž řada online komunikačních iniciativ vytvořených digitální agenturou Bitmama.

 

Jiný jazyk je používán pro internet, který je mezi cílovou skupinou Lancie Ypsilon ELLE jedním z nejpoužívanějších médií. Surfování na internetu, sociálních sítích a nakupování online patří na vrchol seznamu činnosti žen. Sociální sítě jsou základním nástrojem pro udržení kontaktu s ostatními, ale také pro shromažďování informací a sdílení názoru apod. Navíc ženy jsou aktivnější a kreativnější než muži: sdílí informace a chatují častěji než muži, hlavně mezi sebou, a také využívají širšího spektra nástrojů (PC, tablet, chytrý telefon).

 

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, uživatelé sociálních sítí nejsou tak mladí, jak by se mohlo zdát. V Itálii většina uživatelů spadá do kategorie 36 až 45 let věku. Oblíbenou sociální sítí této skupiny je facebook, a tak se Lancia rozhodla pro ještě „růžovější" nástroj, který elegantním, dynamickým a žertovným způsobem bude bavit ženy, především fascinujícím obsahem a tipy na styl. Et voilà „Facebook pour ELLE" je aplikace, která překrývá obsah odeslaný přátelům a nahrazuje jej neocenitelnou „ELLE pills": tipy na krásu, novinkami ze světa módy, z domova, poradenstvím ohledně životního stylu a nechybí ani oblíbené recepty.

 

Stejný chytrý a žertovný jazyk použije Lancia rovněž na tři nová videa, která budou brzy online na oficiálních stránkách značky a budou sledovat stejnou cestu, jakou vloni vydláždila Ypsilon na den svatého Valentýna s virálním videem předvádějícím parkovací asistent Magic Parking prostřednictvím humorné situace vztahu muže a ženy v autě. Tento žertovný styl se s Lancií Ypsilon ELLE posouvá ještě dál. Lancia Ypsilon ELLE je jakýmsi překladatelem, který umí dešifrovat jazyk žen a vysvětluje, co má žena na mysli. Stává se expertem na ženy, který vlastně jako jediný je schopen pomoci mužům ve vztahu přežít a uspět. Lancia bude také pořádat zábavnou soutěž, která otestuje znalosti žen o světě mužů a naopak. Výherci získají dovolenou pro dva v Paříži, tedy ve městě romantiky par excellence, kde hádky jdou zcela stranou, hlavním městě módy a elegance.

 

Komerční úspěch trvající již takřka 30 let

Vůbec první Lancia Ypsilon byla uvedena na trh v roce 1985 pod označením Y10. Famózní model se stal hlavou rodiny, která již takřka 30 let drží krok s dobou, a to natolik, že se těší neochvějnému komerčnímu úspěchu. Stačí říci, že mezi rokem 1985 a současností bylo prodáno přes 2 miliony 300 tisíc vozidel této řady.

 

Vazba mezi ženou a modelem Ypsilon přitom sílí každou další generací, a to i ve smyslu prodeje, doslova měsíc po měsíci. V Itálii bylo září nejlepším prodejním měsícem řady Ypsilon s rekordním výsledkem podílu na trhu 15,9 % a prvním místem v segmentu B. To není ale vše. Prodeji v období leden až září se Ypsilon drží již druhý rok po sobě na druhém místě nejprodávanějších vozů segmentu B v Itálii.

 

Tajemství tohoto úspěchu spočívá ve schopnosti modelu se neustále vyvíjet, zatímco stále zůstává věrný své DNA, přesně jako ženy, které si model Lancia Ypsilon vyberou. Tyto ženy jsou jedinečné s individuálním vkusem a osobností a řada Ypsilon 2014 Collection jim nabízí vše, co chtějí. Řada nyní sestává z pěti modelů - Elefantino '14, Gold a Platinum, jako i speciálních sérií ELLE a MOMODESIGN -, jež mohou být kombinovány s jedním z pěti motorů: 1.2 Fire EVO II 69 k, 1.2 Fire EVO II LPG 69, 0.9 TwinAir 85 k v kombinaci s manuální nebo automatizovanou převodovkou, dále vznětovým přeplňovaným motorem 1.3 MultiJet II 95 k a dvoupalivovým motorem 0.9 Turbo TwinAir 80 k spalujícím zemní plyn a benzin.

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Související obrázky


Priložené soubory