09 Září 2015

Premiéra nové Lancie Ypsilon

 

Premiéra nového módního městského vozu s originálním interiérem a exteriérem. Nová řada sestává ze tří verzí a pěti motorizací Euro 6, které naplňují jakékoliv potřeby.

 

Při příležitosti oslav 30. výročí Lancie Ypsilon připravila značka zcela přepracovanou verzi vozu, který již řadu let stanovuje módní trendy. Jedná se již o pátou generaci bestselleru, který způsobil revoluci v pojetí městského vozidla, neboť styl a eleganci v tomto segmentu posunul na vyšší úroveň. Lancia Ypsilon je určena nejen pro ty, jež hledají vynalézavost a silnou osobitost, ale i pro příznivce technologií a módy a ty, jež oceňují kvalitu a inovace. Od roku 1985 bylo v Evropě prodáno přes 2,7 milionu vozidel řady Ypsilon.

 

Nová Lancia Ypsilon, která bude představena na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu, se na hlavní evropské trhy dostane již v září. Řada bude zahrnovat tři stupně výbavy - Silver, Gold a Platinum - a pět motorizací Euro 6, jež poskytují vynikající výkon při současně velmi nízké spotřebě paliva a vysoké ohleduplnosti k životnímu prostředí. To platí zvláště u verzí Ecochic s pohonem na zemní plyn nebo LPG.

 

Nová Lancia Ypsilon nabídne možnost volby mezi dvěma zážehovými motory: 1.2 69 k a 0.9 TwinAir Turbo 85 k s automatizovanou převodovkou. Paletu motorizací doplňují dvoupalivové motory Ecochic, které se vyznačují nízkými provozními náklady a velkým dojezdem: 1.2 na LPG/benzin o výkonu 69 k (110 g CO2/km) a dvouválec 0.9 TwinAir Turbo spalující zemní plyn a benzin o výkonu 80 k, který zaručuje extrémně nízké emise (86 g CO2/km) a současně se může pochlubit vynikajícím výkonem.

 

Nová Ypsilon si zachovává kompaktnost a všestrannost předchozí generace. Má pět dveří a kompaktní rozměry: délku 384 cm, šířku 168 cm, výšku 152 cm a rozvor náprav 239 cm. To vše ji činí ideálním vozem pro městské využití. Pochlubit se může novým designem, který ji dodává svěží a moderní vzhled, ovšem v duchu nejlepší tradice řady Ypsilon. O design exteriéru, který byl u této řady vždy hlavním důvodem nákupu, se postaralo stylistické centrum Lancia. Tvůrci vozu dodali nový svěží a harmonický vzhled tím, že zdůraznili horizontální linie.

 

Přepracována byla i paleta barev. Ke třem pastelovým a šesti metalickým odstínům a jednomu třívrstvému bílému laku přibyly dvě nové barvy. Jedná se o rafinovaný a svěží odstín Ivory Chic, který plně vyjadřuje ducha modelu Ypsilon, a elegantní odstín Blu di Blu, jenž je reinterpretací historických barev značky.

 

Interiéry nové Lancie Ypsilon jsou výsledkem velmi pečlivého výzkumu barev, volby materiálů a pozornosti k detailu. Pro čalounění jsou použité nové textilie počínaje tištěnou textilií s motivem degradé pro verzi Silver přes velurové čalounění se vzorem chevron pro verzi Gold až po kombinaci kůže a tkaniny Dinamica® pro provedení Platinum. Posledně jmenované čalounění se může pochlubit prošívaným vzorem a je ukázkou nadprůměrné kultivovanosti a elegance.

 

Přístrojové panely jsou rovněž nové, díky čemuž jsou půvabnější a přehlednější. Výsledkem je mimo jiné i lépe čitelný panel s kontrolními ukazateli. Nová je i řadicí páka, která má preciznější chod a současně je více ergonomická. Komfort interiéru zlepšuje kompletně přepracovaný středový panel a nová, nyní již 3litrová schránka před spolujezdcem. Oba tyto prvky dodávají módnímu městskému vozu Lancia větší univerzálnost.

 

Dalším klíčovým prvkem nové Lancie Ypsilon je infotelematický systém UConnectTM, který je standardem všech verzí, počínaje provedením Gold. Systém umožňuje obsluhovat multimediální zařízení prostřednictvím 5palcové dotykové obrazovky, ovladačů na volantu a uživatelsky vstřícné grafiky. Multimediální zařízení mohou být připojená prostřednictvím zásuvek USB a AUX-in případně bezdrátově pomocí Bluetooth.

 

Na přání budou u nové Lancie Ypsilon k dispozici i služby LIVE, a to v kombinaci se systémy DAB Radio a DAB NAV Radio (digitální rádio a integrovaná navigace). Model Ypsilon tak může být nepřetržitě ve spojení se světem a poskytnout širokou škálu funkcí.

 

Jakmile je z Google Play nebo App Store do chytrého telefonu stažená aplikace UConnectTM LIVE, posádka může na palubě využívat řadu zajímavých aplikací: Facebook a Twitter pro spojení s přáteli, Deezer a TuneIn pro poslech oblíbené hudby či rádia, Reuters pro nejnovější informace z celého světa, ale také navigaci TomTom LIVE, aplikaci eco:Drive, jež je dokonalým instruktorem hospodárné a ekologické jízdy a prokazatelně přispívá ke zlepšení stylu jízdy, a nakonec my:Car zajišťující kompletní informace týkající se údržby.

 

S novou Lancií Ypsilon bude souviset i nová reklama, která bude prezentovat elegantní prvky a styl vozu, tedy vlastnosti, které jsou blízké lidem pyšnící se Lancií.

Vůz prezentuje Kasia Smutniak, polská modelka a herečka, která je ovšem celou svou duší Italkou, jež má podobně silnou osobnost a je doslova symbolem elegance.  

 

Reklama byla vytvořená agenturou Armando Testa a režisérem Ago Paninim pro produkční společnost Akita. Reklama zachycuje Kasii Smutniak jako dívku bojující s tím, co si má na sebe vzít. Nic jí nesluší, a tak její přítel zavolá specialisty: muže, který uvolní dívku v její nerozhodnosti prostřednictvím ironické verze vymítání ďábla. Muž ji tak vrací smysl pro krásu života a ukazuje jí jediný styl, který vyhrává pokaždé: novou Lancii Ypsilon. Spot končí tvrzením „Buďte posedlí stylem".

 

Turín, 9. září 2015

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Související obrázky


Priložené soubory